Обрати сторінку

В травні 2017 року частина нашої команди Дар’я Бондаренко, Ольга Байдарова, Вікторія Єйдеміллер, Вікторія Мельниченко, Оксана Мельниченко, Любов Лоріашвіліпройшли навчання з підготовки тренерів з Lumos за програмою “Найкращі практики у сфері захисту прав дітей”.

Програма складалася з 6 модулів, під час яких були розглянуті моделі та ключові теми Батьківської програми, підтримки родини, участь молоді, захист дітей, супровід при підготовці до самостійного життя, прийомні сім’ї.

За цей час учасники мали змогу дізнатися кращі практики інших країн, які команда МЦРЛ буде впроваджувати в Україні!

Своїми враженнями поділилась Ольга Байдарова, менеджер з розвитку МЦРЛ:

«Спершу хочеться зазначити, що програма побудована дуже логічно та охоплює всі практичні аспекти надання допомоги батькам. Починаючи з підтримки на етапі підготовки до батьківства, підвищення батьківської компетентності та підтримки батьків на різних етапах дорослішання дітей та завершуючи підготовкою дитини до самостійного життя.
Дуже важливим є модуль присвячений участі дітей. Саме забезпечення участі дітей дає можливість будувати всю роботу фахівців так, щоб дитина завжди залишалася в центрі уваги.
На жаль, завжди є певна кількість дітей, які втрачають родини та не мають підтримки в транзитний період. Тому модуль підготовки дитини до самостійного життя особливо актуальний для України в контексті роботи з вихованцями інтернатних закладів, прийомних сімей та ДБСТ.
Відтак, матеріали даного тренінгу є дуже прикладними, і – я переконана – будуть використовуватися спеціалістами й волонтерами України, яких наша команда МЦРЛ навчатиме».

Фондом Люмос було проведено дослідження в сфері реформування роботи соціальних служб, аналіз не лише негативного впливу інституційних закладів на дитину, а й успішних та невідповідних моделей деінституціалізації.

Сьогодні ми хочемо поділитися основними принципами деінституціалізації від Люмос, які мають на меті мінімізувати ризики для дитини та максимально збільшити можливість успішного завершення процесу.

Успішний процес деінституціалізації неможливий без створення необхідних послуг в громадах, які забезпечать захист дітей, доступ до освіти та охорони здоров’я, а також можливість розвитку в безпечному сімейному та люблячому оточенні.

Фонд Люмос пропонує список доступних універсальних послуг, які потрібні бути в громадах. Даний список не є вичерпним.

Перше правило втручання в життя дитини – “не нашкодь”. Це актуально і при плануванні деінституціалізації. В різних країнах з різним рівнем успіху використовувався ряд різних підходів до цієї проблеми. Деякі з цих підходів ненавмисно призвели до негативних наслідків для дітей. Фонд Люмос пропонує до ознайомлення приклади моделей, які не дозволили досягти гарних результатів.