Обрати сторінку

За статистикою ВООЗ, у світі з синдромом Дауна народжується кожне 700-е немовля. Тому кожного року в жовтні ми відзначаємо Всесвітній місяць обізнаності про #синдромДауна, щоб підвищити поінформованість громадськості, а також виступити за прийняття та інтеграцію людей з синдромом Дауна.

Вперше жовтень був оголошений Всесвітнім місяцем обізнаності про синдром Дауна у 1980-х роках, і відтоді він відзначається щороку. Це час спростувати поширені міфи та стереотипи про людей з синдромом Дауна, розповісти про їхні особливості, здібності і досягнення.

⭐️ Що таке синдром Дауна? (далі – СД)
Більшість людей має 23 пари хромосом (всього 46) – половину від батька, половину – від матері. Проте у випадку синдрому, дитина народжується з додатковою копією або частиною копії 21 хромосоми. Тобто загалом – 47 хромосом. В організмі все взаємопов’язано, і поява додаткового генетичного матеріалу впливає на всі біологічні процеси, змінює розвиток тіла та мозку дитини, що може спричинити розумові та фізичні особливості.

Люди з CД все ще борються зі стереотипами та міфами, але вони знову і знову доводять, що цей стан – лише частина їхньої особистості, яка не визначає їх і не обмежує їхні можливості. Ось чому так важливо ділитися інформацією та поширювати культуру прийняття, інклюзії та поваги.
Тож, сьогодні ми хочемо спростувати кілька найпоширеніших міфів про СД.
Дивіться на нашій Фейсбук-сторінці!
https://cutt.ly/kwWZcprF