Обрати сторінку

19 грудня 2016 року 16 учасників з 9 регіонів України розпочали навчальну програму з підвищення кваліфікації «Основи соціальної роботи з сім’ями та дітьми». Ця програма – спільний проект МЦРЛ та Школи соціальної роботи НаУКМА, що реалізовується за підтримки Альянсу «Україна без сиріт».

Над змістом навчальної програми працювали фахівці Школи соціальної роботи НаУКМА та МЦРЛ. Проводили навчання викладачі Школи соціальної роботи НаУКМА, а також наші тренери.
Протягом курсу учасники вивчали законодавче врегулювання сфери захисту прав дітей та підходи до вирішення проблеми порушення прав дітей.

Учасники дізналися про особливості роботи з сім’ями внутрішньо-переміщених громадян, а також сім’ями, у яких один або обидва з подружжя зловживають психоактивними речовинами.

Частина програми у для вивчення роботи із сім’ями, де дитина або один з батьків має інвалідність, можливості соціальної інтеграції людей з інвалідністю.

Окремо учасники вивчали психологічну травму та фактори, що можуть спричинити її у дитини, визначили поняття здорової прихильності, аналізували переживання розлуки дітьми різних вікових категорій, філософські засади сімейно-орієнтованого підходу. Особливу увагу приділили вивченню жорстокого поводження із дітьми та його форм, факторам ризику і факторам безпеки.

Цей проект має для нас дуже велике значення, адже це успішний крок в співпраці держаного та громадського сектору задля підвищення професіоналізму та ефективності роботи фахівців сфери захисту прав дітей.
Під час навчання розглядалися фактори, що впливають на здатність батьків піклуватись про дитину, українська система роботи з сім’ями із дітьми та дітьми, позбавленими батьківського піклування, міжнародний досвід такої роботи.

Учасники, що пройшли навчання:
– розуміють поєднання концепцій забезпечення безпеки для дитини та збереження сім’ї;
– розуміють переваги та недоліки поточної практики з урахуванням актуальних потреб сімей, наявної системи та закордонного досвіду.

Знання теми вони підтвердили успішним складанням тесту та отримали сертифікати державного зразка.

Ми віримо, що об’єднуючись з кращими фахівцями ми зможемо вдосконалити роботу з сім’ями та дітьми в Україні!