Обрати сторінку

11 грудня 2015 року МЦРЛ вперше проводив відкритий тренінг в Одесі! Тренінг був присвячений темі «Важка поведінка прийомних дітей і підлітків: причини, особливості й ефективні методи виховання». Тренером був Марек Внук, автор відомої багатьом книги “Педагогіка травми”; інструктор педагогіки пригод і піонер педагогіки травми в Україні, засновник і керівник Дитячого реабілітаційного центру «СОНЯЧНЕ СВІТЛО» (c. Требухів, Київська область), співавтор Практичного посібника для педагогів, вихователів та прийомних батьків «ПЕДАГОГІКА ТРАВМИ». Марек отримав освіту в Польщі, Німеччині і Швейцарії. З 2004 року Марек Внук проводить семінари та тренінги для вихователів, педагогів та прийомних батьків Швейцарії, Польщі, Молдові, Україні та Білорусі.

Прийомні діти і підлітки часто докучають батькам, вчителям і всім оточуючим своєю поведінкою. Дивлячись на поведінку дитини, дорослі часто не бачать причини цієї поведінки і не знають, як правильно реагувати і як допомогти дитині. Саме тому, кожен, хто доторкається до життя дитини, позбавленої батьківської любові, має розуміти його травматичний досвід та його вплив на розвиток дитини, формування прихильності і на його поведінку.

Учасниками тренінгу були прийомні батьки та спеціалісти, що працюють з ними та дітьми. На тренінгу учасники:

• отримали важливі знання про особливі потреби дітей, які пережили зневагу і насильство
• дізналися про вплив травми на розвиток дитини, формування прихильності та його поведінку
• розвинули навички діагностики і розробки довгострокового і короткострокового плану по вихованню і допомоги дитині
• змогли зрозуміти підлітків і те, як вони «борються» зі своїм минулим
• розвинули необхідні навички, що допоможуть впоратися з важкою поведінкою дитини і навчитися ефективним методам виховання.

Дякуємо всім учасникам за бажання вчитись та розвиватись!