Обрати сторінку

21 листопада 2015 року в рамках проекту «Практики змін» в офісі МЦРЛ відбулась надзвичайно цікава зустріч на тему «Флешмоби та інші вуличні акції» з участю громадських діячів – Дмитра Шерембея та Катерини Чепури, які мають багатий досвід проведення публічних акцій.

Катерина Чепура за фахом – театральний режисер, бере участь у громадській діяльності з 17 років, за цей час як активістка кількох громадських організацій долучилась до проведення ряду кампаній («АнтиТабачна кампанія», «Помста за розкол країни», «Податковий майдан» та ін.), зробила свій внесок у підтримку та захист Євромайдану. Дмитро Шерембей – голова БФ «Пацієнти України», член багатьох інших ГО, людина, яка має значний досвід лобістської діяльності, спрямованої на захист прав та інтересів тяжко хворих (акція «Приречені» та ін.).

Катерина і Дмитро – носії практик, які дозволяють досягати максимальних змін з мінімальними витратами. Тим, хто долучився до нашої події, пощастило дізнатися про те, як правильно це робити: як обрати формат акції, як готуватися до неї, як забезпечити успіх акції вже під час її проведення. Дмитро поділився секретами побудови лобістської кампанії, визначення й втілення стратегії і тактики представництва у соціальній роботі. Катерина, поміж іншим, детальніше зупинялась на особливостях проведення флешмобу, можливостях та обмеженнях його використання, загалом відмінності цього типу вуличної акції від інших публічних дійств.

Дивовижною є самовідданість наших гостей-практиків своїй справі, творчість, здатність знаходити неординарні рішення у досить складних ситуаціях, а також готовність ділитися своїм унікальним досвідом. Саме тому, ми вбачаємо необхідність у майбутньому продовження нашої співпраці й забезпечення можливості зацікавленим навчатися тонкощам організації публічних акцій, адже це важлива складова професійної компетентності соціальних працівників зокрема та громадських діячів в цілому.