Обрати сторінку

Вікторія Мельниченко

Більше за все учасників цікавило, як впливає травма на розвиток і поведінку дитини, а також питання щодо дисципліни. Учасники тренінгу були наставниками та лідерами в таборі для дітей-сиріт. Вони приїхали з різних регіонів України: були представники з Одеської, Луганської, Дніпропетровської, Донецької, Рівненської та інших областей України, а також з Росії.

Тренінг прослухали 2 групи по 30 людей. Загалом – це молоді люди, які не мали раніше досвіду та знань, як працювати з дітьми з дитячих інтернатних закладів, тому для них найголовнішими та найбільш актуальними питаннями були «Що це за діти?», «Яке у них минуле, та як воно пов’язане з травмами?», «Які бувають травми у дітей?», «Як це впливає на поведінку дитини?», «Що робити з агресією, жорстокістю, злочинною поведінкою та неслухняністю?». Ми намагались максимально висвітлити всі ці питання, передати знання, пропрацювати необхідні навички, а також надати рекомендації, що робити у тій чи іншій ситуації.

Цей тренінг допоміг багатьом розвинути свої компетенції, щоб надалі працювати волонтерами у сфері захисту дітей і допомагати дітям-сиротам.

Також тренінг допоміг донести інформацію до великої кількості людей. Ця інформація була для них новою та цінною, що відкрило для них нові можливості допомагати дітям, які потребують цього.