Обрати сторінку

У рамках спільного проекту МЦРЛ з Альянсом «Україна без сиріт» «Всеукраїнська програма підготовки тренерів для християнських громад» тренери, які пройшли трьохмодульну підготовку, продовжують свою практичну діяльність – проведення тренінгів.

14 серпня 2015 року, 10 вересня 2015 року, 7 жовтня 2015 року тренер МЦРЛ Тетяна Іванова проводила тренінги за тренінговою програмою «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування» в м. Київ.

Учасниками тренінгу були батьки, що проживають в складних життєвих обставинах, волонтери, дитячі служителі. Їх цікавило, які типи травм існують і, як це впливає на розвиток дитини. Також вони хотіли розуміти, що переживає дитина в момент вилучення з біологічної сім’ї, як це можна пом’якшити і, як травма від розлуки може проявлятися через тривожність, депресію, регресію, відсторонення, опозиційну або ж деструктивну поведінку. Учасники хотіли дізнатися, що сприяє формуванню небезпечної прихильності і як підтримати формування безпечного середовища. До того ж однією з дуже важливих тем для учасників було розуміння різниці між покаранням і дисциплінуванням.

Декілька відгуків про тренінг від учасників:

«Кожен випадок травматизації на кожній дитині відображається по-різному. Знаючи основні положення допомоги, треба в них добре орієнтуватися та розумно користуватися. Травмовані діти – особливі».

«Дисципліна-це довгий процес, у якому поспішати не варто. Від дорослого потрібна мудрість, розсудливість, терпіння та любов, а також щире бажання допомогти».

«Якщо дитина не так поводиться – не розуміє простих речей – це, можливо, затримка розвитку внаслідок травми».