Обрати сторінку

У рамках проекту «Всеукраїнська програма підготовки тренерів для християнських громад» тренери, які пройшли трьохмодульну підготовку, продовжують свою практичну діяльність – проведення тренінгів.

27 – 28 січня 2015 року м. Олександрія Рівненської області тренер Олександра Матвеюк провела перші два модулі тренінгу «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування», а саме «Допомога дітям, які пережили травму» та «Допомога дітям, які мають порушення прив’язаності». На тренінгу були присутні працівники Рівненського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей із кризових сімей, а також вчителі зі школи, де навчаються діти з даного центру.

Тренінг був актуальним для учасників, тому що тільки декілька років тому велика кількість дітей із реабілітаційного центру почали навчатися у щколі. Як наслідок, вчителі, не маючи досвіду роботи з даними дітьми, зіткнулися з проявами специфічної поведінки нових учнів: грубістю, хамством, непосидючістю ін. Тому їм важливо отримати більш детальну інформацію щодо особливостей роботи з дітьми, які мають травматичний досвід.

Протягом тренінгу учасники зробили велику кількість відкриттів, наприклад, які важкі наслідки має недостатня увага до потреб дитини у перші роки її життя, який великий зв’язок існує між поганою поведінкою дитини з пережитою нею травмою та життєвою ситуацією і ін.

Також на тренінгу була можливість показати, наскільки важливо вчителю чи фахівцю знати історію життя дитини, яку травму вона пережила. Це необхідно, щоб підібрати правильні стратегії її виховання і передати досвід для особистого розвитку батьків в їх компетенціях з даних тем.

Декілька відгуків про тренінг:

Інформація корисна, було нове, хотілось би мати інформацію конкретно для вчителів.
Для себе отримала відповідь на особисті проблеми, які я мала в дитинстві, бо ми пережили війну.
Я зрозуміла проблему із прив’язаністю на прикладі власного життя, бо нас мати могла виховувати тільки 2 місяці, а потім мала вийти на роботу…
Дякую за нову для мене інформацію про прив’язаність, наскільки важливі перші роки дитини…..на жаль тільки тепер зрозуміла, чому мої сини випивають, у мене велика трагедія в домі.
Задоволений тренінгом, дякую за матеріали, хотілося би мати тренінг спеціально для вчителів, бо тренінг гарний, але більше підходить тим, хто проживає із дітьми – прийомним батькам або опікунам для Реабілітаційного центру, а ми, вчителі, їх бачимо тільки пару годин вдень на уроці, нам потрібно викласти матеріал по програмі, опитати учнів і ще маємо справитися із тяжкою поведінкою не одної дитини в класі.
Мені тренінг сподобався, особливо особистий досвід, яким ділилися і тренер, і учасники тренінгу, дякую.