Обрати сторінку

28-29.03.2016 року в м. Слов’янськ Донецької області тренер МЦЛР Пашко Наталія провела тренінг на тему «Використання арт-терапевтичних та ігрових технік у роботі з дітьми та підлітками».

Учасники тренінгу, якими були як місцеві волонтери-аніматори БФ «Картіас», так і їх колеги з міста Сєвєродонецьк, ознайомились з інформацією про емоційні та поведінкові прояви дітей та підлітків, які пережили психотравмуючі ситуації та визначили які маркери на це вказують під час використання арт-терапевтичних технік. Також разом з тренером сформулювали розуміння про межі своєї компетентності, відповідальності відповідно до професійної позиції, щодо застосування представлених на тренінгу технік («я як хто?» і «для чого застосовую дану техніку»?). Під час роботи з техніками учасники відстежували власні переживання, які пов’язані з «травмою війни», та розглядали актуальне питання про включення дітей в процес гри та занять. Після закінчення тренінгу група активних учасників поділилась натхненним відгуком:

«Для нас важливо було отримати можливість спробувати на собі техніки, які були представлені, тим самим краще зрозуміти про переживання та потреби дітей з якими вони працюють. На тренінгу ми обговорили можливості застосування однієї техніки в різних варіантах відповідно до запиту на роботу, ще й усвідомили власну відповідальність, професійні межі під час використання представлених технік».