Обрати сторінку

У рамках спільного проекту МЦРЛ з Альянсом «Україна без сиріт» «Всеукраїнська програма підготовки тренерів для християнських громад» тренери, які пройшли трьохмодульну підготовку, продовжують свою практичну діяльність – проведення тренінгів.

10 червня 2015 року тренер Віталій Ковальчук проводив тренінг «Модуль 2 – Допомога дітям, які мають порушення прихильності» тренінгової програми «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування» в м. Кіровоград. Учасниками були 13 кандидатів у прийомні батьки.

Учасники тренінгу висловили подяку МГО «Міжнародний центр розвитку і лідерсттва» за те, що надали можливість дізнатися про те, як впливає порушення прихильності на розвиток їх майбутніх прийомних дітей. Вони раніше ніколи про це не знали. Вони дивувалися тому, що порушення прихильності впливає на соціальну сферу дитини, на когнітивну сферу, на емоційну сферу та на фізичну сферу прийомної дитини.

Після отримання інформації про наслідки порушення прихильності у прийомних дітей, в очах у декого з учасників з’являвся панічний страх перед майбутніми проблемами пов’язаними з вихованням травмованих дітей. Але по закінченню тренінгу, даючи зворотній зв’язок, в учасників не було сумніву з приводу розуміння про вплив прихильності на розвиток прийомних дітей, та віри в те, що вони зможуть виховувати дітей з порушенням прихильності.