Обрати сторінку

Хто сказав, що взаємини між батьками та вчителем їхньої дитини відіграють незначну роль? Навпаки, позитивна партнерська взаємодія між батьками та вчителями робить неабиякий внесок в успішність дитини під час навчання.

«Легше сказати, ніж зробити», – подумаєте Ви. Адже є вчителі, яких Ваша дитина буде любити, а яких – ні. Є також вчителі, які Вам подобаються, та ті, що не викликають Вашої прихильності. Одні викладачі можуть обожнювати Вашу дитину, а інші – просто не розуміти. Але у будь-якому випадку вчитель Вашої дитини – це друга найважливіша у її житті людина (звичайно, після батьків). Ви ж можете допомогти зробити стосунки між Вашою дитиною та її вчителем більш міцними та цінними.

«Хороші взаємини між батьками та вчителем допомагають сформувати прихильність у дитини до шкільного процесу та сприяють покращенню успішності під час навчання, – стверджує Діана Левін, доктор філософських наук, професор у галузі освіти в коледжі Уілок. – Таким чином, Ви показуєте дитині, що вона може довіряти своєму вчителю, адже це робите Ви. Такі стосунки між батьками та вчителем сприяють тому, що дитина відчуває, що важливі в її житті люди знаходять спільну мову та співпрацюють».

Хороша комунікація – це ключовий фактор у розвитку ефективних взаємин. «Двостороння комунікація є надзвичайно важливою, – зазначає викладач Сьюзан Беккер. – Батькам необхідно знати, що та як вивчає їхня дитина, а вчитель, у свою чергу, потребує інформацію стосовно інтелектуального та соціального розвитку свого учня».

Звичайно, ефективно спілкуватись з викладачем може виявитись непростим завданням, адже вчитель навряд чи має вільний час, навчаючи у класі до 30 дітей, які потребують постійної уваги. Як обрати слушний момент для розмови? Як привернути увагу вчителя? Як побудувати стосунки з тим, кого Ви бачите декілька разів на рік? Як уникнути використання претензій типу «Знаєте що…!» ?

Пропонуємо Вам деякі поради, які допоможуть побудувати хороші взаємини з учителем Вашої дитини.

Поважайте ці стосунки. Розглядайте взаємини «вчитель-батьки-дитина» як такі, що займають дійсно важливе місце у Вашому житті. Створіть партнерські стосунки для пошуку шляхів вирішення проблем, замість того, щоб лише конфліктувати з викладачем, якщо щось не так. «Зустріньтеся з учителем, щоб подумати про можливі шляхи співпраці, для того, щоб допомогти Вашій дитині, замість того, щоб лише висловлювати вчителю власні претензії та звинувачування», – радить Сьюзан Беккер.

Надайте можливість дитині розвивати власні стосунки з учителем. Це одні з перших взаємин з дорослим, які Ваша дитина має за межами сім’ї. Якщо Ви поступитеся та дозволите цим стосункам розвиватися без значних перешкод, то між викладачем та дитиною може розвинутися особливий зв’язок. Для маленьких дітей взаємини «вчитель-дитина» є першими після стосунків з батьками, які наповнені любов’ю, та які можуть бути достатньо плідними і міцними.

Намагайтеся не вихвалятися. Звичайно, Ви вважаєте, що Ваша дитина найкраща, але через хвастощі стосовно її численних досягнень вчителю може здаватися, що Ви думаєте, ніби він/вона недостатньо хороший(-а) для того, щоб навчати Вашого сина чи доньку. «Ви не повинні «продавати» вчителю свою дитину, – зазначає Томсон. – Вам потрібно вірити, що викладач сам знає, що є важливим». Розповідь про те, що Ваша дитина любить читати, зацікавить вчителя. Але перевірка реакції викладача такими висловлюваннями, як наприклад: «Оля прочитала протягом літа 70 книг!» або «Денис в математиці молодчина» може мати неприємні наслідки.

Завжди пам’ятайте, як Вам подобалися (або не подобалися) Ваші вчителі. Ваш шкільний досвід, ймовірно, впливає на ставлення до вчителя Вашої дитини. Дуже важливо залишити «свій багаж за дверима». Це сприятиме тому, що Ви зможете говорити з учителем про свою дитину, а не про себе.

Допоможіть своїй дитині отримати задоволення від навчання та шкільного життя! Посприяйте тому, щоб вчитель став важливою людиною у житті Вашого сина чи доньки! Результат не змусить себе чекати! 🙂

Статтю перекладала:
Ковальчук Юлія
Редактор:
Кузнєцова Вікторія
Джерела інформації:
PBSparents