Обрати сторінку

У рамках проекту «Всеукраїнська програма підготовки тренерів для християнських громад» тренери, які пройшли трьохмодульну підготовку, розпочали свою практичну діяльність – проведення тренінгів.

16 – 18 вересня 2014 року в м. Мукачево тренери Олександра Матвеюк та Наталія Цезар провели тренінг на тему «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування» для прийомних батьків та батьків-вихователів. Даний тренінг був надзвичайно актуальним для них, адже матеріал стосувався безпосередньо щоденних практичних ситуацій, які виникають у житті кожної прийомної сім’ї та у дитячих будинках сімейного типу. Потреба у розвитку компетенцій батьків щодо виховання дітей була нагальною. До тренінгу учасники не відрізняли такі поняття, як «травма» і «стрес», поняття «прив’язаності» чітко не розуміли і не поєднували його з поняттям «травма». Більшість батьків сприймали «погану» поведінку дитини, як свідомий вибір дитини, а не як наслідок пережитої травми чи порушення прив’ язаності. Завдяки тренінгу учасники змогли поєднати в єдину цілу картину «травму», «прив’язаність» та «дисципліну». Тренери зуміли показати, наскільки важливо знати історію життя дитини для вибору правильних стратегій її виховання. Таким чином, на тренінгу у батьків була можливість отримати практичний матеріал та досвід для особистісного росту у власних компетенціях за даними темами.

Декілька відгуків учасників про тренінг «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування»:

Глибоке розуміння проблеми дітей, які ростуть без батьківської опіки… Дуже професійні тренери, роблять інформацію дуже доступною.
Дуже корисна інформація для практичного застосування. Історія життя дитини – це дуже важливо…