Обрати сторінку

Вже вдруге МЦРЛ проводить науково-практичну конференцію на тему: «Сексуальне насильство над дітьми: ризики, наслідки, допомога» в Україні. Такі заходи дають можливість працівникам соціальної сфери з усієї України збагатитися досвідом міжнародних експертів та поділитися з ними своїм досвідом. Питання, що були розглянуті на конференції зможуть підвищити рівень компетентності та обізнаності фахівців у питаннях, що стосуються допомоги дітям, які постраждали від сексуального насильства.

30-31 травня 2013 року у м. Києві зібралося близько 100 фахівців з різних куточків України, що переймаються проблемою сексуального насильства над дітьми. Досвідчені спікери з Великобританії Селма Сендур та Ліз Мерфі у перший день конференції провели пленарну сесію, на якій були розглянуті питання стосовно проблематики визначення сексуального насильства над дітьми та інших аспектів цієї проблеми. Учасники конференції мали змогу ознайомитися із результатами світових досліджень щодо вирішення даної проблеми та задати питання кваліфікованим спікерам у контексті даної теми конференції.

У другий день конференції учасники розділилися на дві групи для проведення більш практичної діяльності на семінарах. Така групова робота допомогла працівникам соціальних служб та неурядових організації здобути практичні навички, які згодом вони зможуть використати у своїй професійній діяльності. Загалом, у межах двох семінарів, які проходили паралельно, були обговорені питання сексуального розвитку дітей та профілактики небажаної сексуальної поведінки, а також розглянуто можливі ризики виникнення сексуального насильства в сім’ї.

Таким чином, можна підвести підсумки даної конференції та озвучити отримані результати. Близько ста фахівців, що працюють у сфері захисту дітей в Україні отримали корисний досвід спілкування із міжнародними експертами та «багаж» важливої інформації щодо проблеми сексуального насильства над дітьми. Саме тому варто сказати те, що МЦРЛ робить значний внесок у розвиток соціальної сфери українського суспільства, а саме підвищення рівня обізнаності багатьох людей у нагальних проблемах захисту дітей.