Захід було організовано та проведено за підтримки Міжнародної благодійної фундації «Отчий дім» на базі Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Отчий дім».
Тема попередження жорстокого поводження та нехтування потребами дітей наразі є особливо актуальною в нашій державі, оскільки таке ставлення до дитини є неприпустимим, бо серйозно впливає на її розвиток та становлення у житті, а насильство в сім’ї порушує її нормальне функціонування.
Нині державна соціальна політика полягає в тому, щоб фахівці, які працюють в сфері захисту дитини та соціальної підтримки сім’ї, максимально об’єднали зусилля із партнерськими організаціями державного і недержавного сектору для здійснення заходів з попередження та раннього виявлення фактів жорстокого поводження з дитиною та вчинення насильства у сім’ї.
Так, представники державних установ та громадськості Києво-Святошинського району визначили вищезазначені напрямки роботи, як пріоритетні у районній громаді. Саме питання оптимізації взаємодії усіх зацікавлених структур району обговорювалися на семінарі-тренінгу. Складовими цієї розмови були питання впровадження сімейно орієнтованої практики у соціальну роботу з дітьми та їхніми сім’ями; визначення ключових етапів взаємодії соціальних працівників, представників правоохоронних органів, медичних працівників та працівників освіти у роботі з випадками жорстокого поводження з дітьми або насильства в сім’ї та ознайомлення із нормативно-правовим підґрунтям такої діяльності.
Учасники також ознайомилися із сучасними технологіями роботи з сім’ями з дітьми, в яких існує загроза або встановлено факт насильства. Ці технології передбачають активне залучення сім’ї до співпраці, як-от: налагодження контакту із сім’єю; робота опором, який можуть чинити члени родини; проведення опитувань учасників випадку жорстокого поводження з дітьми або насильства в сім’ї в інтересах розслідування; організація роботи з найближчим оточенням сім’ї, у якій виявлено факти жорстокого поводження з дитиною або насильство в сім’ї.
Знання, отримані на тренінгу, допоможуть фахівцям якісніше надавати необхідну та вчасну допомогу дітям та їхнім сім’ям, ефективніше виконувати свої професійні обов’язки, оперативно попереджуючи або реагуючи на випадки жорстокого поводження з дитиною, насильства у сім’ї або реальної загрози його вчинення, у громаді Києво-Святошинського району.