12 грудня 2015 року відбувся тренінг “Як мобілізувати ресурси громади для надання комплексних послуг дітям з особливими потребами” в м. Київ та 15-16 грудня 2015 року в м. Херсон. Тренінг проводили міжнародні тренери та експерти Лайл Галік та Кетрін Галік. Лайл має понад 35-років роботи з дітьми, молоддю та дорослими, у яких є фізичні та розумові обмеження, в умовах міста та сільської місцевості. Він пройшов шлях від соціального працівника та роботи з конкретними випадками до регіонального менеджера та керування роботи команди. Лайл був активним учасником становлення системи надання комплексних послуг для людей з особливими потребами в Канаді та має багатий досвід створення мультидисциплінарного середовища для їх забезпечення. Лайл має визначний досвід роботи з державними та громадськими організаціями та залучення їх ресурсів для підтримки людей з особливими потребами. Кетрін має всеохоплюючий досвід роботи в сфері захисту прав дітей. Робота в сфері захисту прав дітей для Кетрін нерозривно пов’язана з роботою з травмою. За свій 35-річний досвід у соціальній роботі вона допомагала багатьом дітям, молоді, дорослим та сім’ям впоратися з травмою, викликаною психічної та/або фізичної інвалідністю. Також, більше 30-ти років вона пропрацювала з дітьми та дорослими, які пережили травму від насильства або переїзду в іншу країну, в тому числі, з сім’ями, які іммігрували в Менітобу (Канада) із країн, в яких відбувався військовий конфлікт. Крім того, її досвід в соціальній роботі охопив і культурний аспект: працюючи з населенням аборигенів у північній частині регіону, Кетрін довелося працювати з травмою, яку вони все ще переживають через те, що раніше їх покоління пережило геноцид своєї культури.
Кетрін стала тренером базової підготовки фахівців соціальної сфери в системі захисту прав дітей за компетентнісним підходом з моменту його заснування. Кетрін провела більше 30 різноманітних навчальних модулів, заснованих на компетенціях для соціальних працівників, керівників/менеджерів, прийомних батьків, безпосередніх надавачів послуг.
Тема тренінгу є дуже актуальною, зачепила багатьох, обговорювались багато дискутивних питань. На тренінгу учасники:
• ознайомилися з теорією соціального включення (інклюзії)
• ознайомилися із канадськими досвідом створення законодавчого підгрунтя для створення системи соціальних послуг для людей з особливими потребами
• ознайомилися із канадськими досвідом із реформуванням системи послуг для дітей з особливими потребами від інституціоналізації до надання послуг у громаді
• ознайомилися з дієвим прикладом системи соціальних послуг для дітей з особливими потребами на прикладі Менітоби (провінція Канади)
• спробували розробити реальний план соціальних послуг для дітей на основі ресурсів власної громади
Складно, але ми на шляху до покращення ситуації. Сподіваємось, що об’єднання спільних зусиль, допоможе створити середовище, яке буде комфортне для всіх членів суспільства!
Фотографії з тренінгу Ви можете подивитись на офіційній сторінці у Facebook: facebook.com/ildcua