1 травня охочі позмагатися та перевірити себе на кмітливість, швидкість та спортивну загартованість взяли участь у заході, що відбувся вперше на теренах України – Kyiv city access quest.
Організатори квесту – веселі, креативні, кваліфіковані фахівці, які не з чуток знають про світ незрячих та слабозорих, тож, знайомтеся! Ігор Кушнір – мегавинахідливий і креативний майстер завдань, які виконувалися на квесті, Галина Кушнір та Анастасія Орлова – тифлопедагоги, які адаптовували завдання, аби незрячим та слабозорим учасникам вони були зрозумілими та доступними під час виконання.
Принципово важливими умовами квесту були – один з учасників обов’язково має знати шрифт брайля, а також у команді має бути два учасники, один з яких повинен бути незрячим, а інший – із залишком зору. Також обов’язково потрібно було фотографувати кожне виконане завдання. І, звичайно, як і в кожній грі були свої правила та обмеження.
Стартовим майданчиком була спеціалізована бібліотека для незрячих ім. М. Островського, де на учасників чекали організатори заходу та чимало представників медіа.
Для участі у квесті треба було зареєструватися, заповнивши анкету. Таким чином, 6 команд змагалися між собою.
Наймолодшу команду представляла Учениця Київської спецшколи-інтернату №5 Олександра Бойко разом зі своєю сестричкою Євгенією.
Крім того, незважаючи на те, що квест передбачав різні локації в куточках Києва, у ньому взяли участь не лише кияни. Подружжя Ільїних приїхало із Прилук, аби отримати насолоду від участі у змаганні та відкрити для себе щось нове. Вікторія Шевчук із Житомира завітала на квест із бажанням перемогти та отримати нагороду від організаторів, про яку йтиметься далі.
За словами Ігоря Кушніра, організатора події, цим квестом хочеться показати суспільству, що незрячі люди є активними, спроможними жити в цьому соціумі, що не потрібно їх жаліти. А також це своєрідний меседж до чиновників та влади, аби останні зрозуміли, що життя осіб з інвалідністю по зору можна полегшити, дбаючи про доступність та універсальний дизайн.
Одним із завдань квесту була перевірка перехожих на толерантність та відкритість: потрібно було продати пересічним перехожим 4 склянки гарячого шоколаду, придбаного учасниками в одній із кав’ярень міста.
Також учасникам доводилося складати з літер слова та приказки, знаходити певну кількість перехожих для спільного фото, при цьому самостійно відгадуючи кожну наступну станцію, адже кожне завдання виконувалося в абсолютно різних далеких один від одного місцях.
Організатори ще перед початком квесту повідомили про подарунки, які отримає команда-переможець – фітнес браслет кожному учаснику команди. Тому й справді було за що змагатися!
На відповідь чого очікували учасники на квесті, майже одноголосно всі відповідали, що прийшли просто отримати насолоду і задоволення, аби не сидіти вдома.
Скажу від себе відверто, що я разом зі своєю подругою та учасницею команди – Інною Гречаною, йшли на квест рішуче налаштованими – перемогти та отримати фітнес-браслет.
І у нас це вийшло! Незважаючи на те, що за правилами квесту нас оштрафували на 45 хвилин після того, як ми прийшли на фінальну точку. Але й протягом цих довгих хвилин очікування ніхто нас не наздогнав і не прийшов, тому ми стали переможцями Kyiv city access quest.
Щиру подяку усі учасники висловлюють організаторам проведеного заходу та спонсорам Rotary Club Kyiv-Sophia.
Організатори й надалі планують влаштовувати подібні спортивно-розважальні заходи і, зокрема, на всеукраїнському рівні.
Автор статті: Леоніда Пономарьова