Міністерство Киргизстану з соціального захисту населення уклало домовленість з Міжнародним центром Розвитку і Лідерства про навчання тренерській майстерності за Програмою «Сімейно – орієнтований підхід у соціальній роботі» 23 спеціалістів з семи областей Киргизстану: Джалал – Абадської, Баткенської, Наринської, Иссик – Кульської, Чуйської, Таласської, Ошської областей та міста Бішкек . Учасники тренінгу – спеціалісти відділів підтримки сімей та дітей управлінь соціального захисту населення районів та міст Киргизстану. Планується, що отримані під час занять знання, учасники будуть поширювати серед спеціалістів з соціальної роботи з сім’ями у своїх областях.
Робота тривала протягом трьох тижнів: учасники змогли прослухати модулі Програми «Сімейно – орієнтований підхід у соціальній роботі» та відпрацювати навички тренерської майстерності під час презентацій по кожному з модулів Програми, які вони обрали для своєї подальшої роботи у якості тренерів.
Слід відмітити надзвичайно велику зацікавленість учасників тренінгу в отриманні нових знань та у формуванні вмінь подальшої репрезентації модулів Програми для широкого кола соціальних працівників. Більшість учасників мають мотивацію працювати у якості тренерів та поширювати передову світову практику соціальної роботи з сім’ями на своїх територіях.
Усі дні роботи були дуже насиченими та цікавими! На запитання: «Чим для вас були ці три тижні роботи?» – учасники відповідали : це і нові знання про передові практики у соціальній роботі, це велика кількість форм і методів роботи тренера для передачі знань, це і обмін досвідом між колегами – спеціалістами соціальної сфери, це і багато дискусій та запитань, це і пошук відповідей на запитання і можливість почути про досвід розвитку соціальної роботи в Україні. Учасники висловили велику вдячність організаторам проекту: Міністерству соціального захисту Киргизстану, Міжнародному центру розвитку і лідерства за можливість пройти навчання за програмою «Сімейно – орієнтований підхід у соціальній роботі» та отримати сертифікат тренера і право викладання модулів Програми на території Киргизстану.
«Для мене особисто це був чудовий досвід спілкування з колегами в іншій країні, можливість передати знання, тренерські уміння та навички моїм колегам з Киргизстану та можливість брати участь у поширенні кращих світових практик соціальної роботи, однією з яких, на моє глибоке переконання, є «Сімейно – орієнтований підхід у соціальній роботі». Олена Андрухович, тренер МЦРЛ