Обрати сторінку

Сьогодні для всієї Вашої сім’ї існує більше можливостей, ніж коли-небудь, щоб розважитись. Проте інтерактивні сімейні розваги замінили телевізори, планшети, відеоігри та мобільні телефони… Але це не завжди було так. Можливо, Вашим дітям навіть важко буде в це повірити, але дуже-дуже давно (наприклад, коли Ви були дитиною) сім’ї збиралися разом навколо столу для «живого» спілкування та грали в справжні, інтерактивні ігри аж до глибокої ночі. Згідно з сучасними відкриттями дослідників, всі ці безтурботні ігри насправді мають певні значні переваги для розвитку дитини. Тому ми вважаємо, що зараз вдалий час для того, щоб повернути вечори сімейних ігор у Ваше життя. Щоб довести цю думку, пропонуємо Вам 5 основних науково-обґрунтованих причин.

1. Ігри позитивно впливають на розвиток моторних навичок дитини.

Щоразу, коли Ваша дитина кидає гральні кубики або перетасовує карти, вона розвиває свою координацію рухів та дрібну моторику, що допоможе їй в майбутньому бути успішною у спорті, грі на музичних інструментах, письмі та інших діяльностях.
ІГРИ, ЯКІ РОЗВИВАЮТЬ МОТОРИКУ: Операція , Дженга .

2. Ігри можуть посприяти покращенню успішності під час навчання.

Багато ігор розвивають конкретні навички, які є корисними для академічної кар’єри Ваших дітей – це математика, правопис, словниковий запас та загальні знання. Дослідження, проведене в університеті Карнегі-Меллон, доводить, що навіть невелика кількість часу, витрачена на академічні ігри, може сприяти досягненню хороших результатів під час навчання. За результатами одного дослідження, діти дошкільного віку, які грали в звичайні настільні ігри з гральними кубиками та настільні математичні ігри лише одну годину протягом двох тижнів, мали значні переваги стосовно математичних умінь, таких як:

  • розпізнавання друкованих цифр;
  • підрахунок від 1 до 10;
  • порівняння чисельних величин (Що більше 4 чи 6 ?);
  • визначення місцеположення цифри на числовій прямій (Де б знаходилась цифра 8?).

Ці результати є важливими, адже перші математичні навички дитини тісно пов’язані із подальшими досягненнями в математиці у школі. Тож пам’ятайте, трохи часу для сімейних ігор сприяють значним академічним здобуткам у майбутньому.
ІГРИ, ЯКІ МОЖУТЬ ПОКРАЩИТИ УСПІШНІСТЬ: Йотта , Аліас , Концепт Квіркл .

3. Ігри допомагають дітям вирішувати проблеми.

Дослідники з Університету Флориди виявили, що діти, які практикували розробку стратегій та вирішення проблем разом з батьками, як наслідок, володіють кращими техніками запам’ятовування та є більш успішними у самостійному вирішенні різноманітних проблем.
Стратегічні ігри з дітьми – це одна із можливостей надати їм неоціненний досвід у вирішенні проблем. Але більш важливим є навіть те, що це дає Вам шанс продемонструвати дітям власні ефективні способи вирішування проблемних питань. Коли Ви разом з дітьми граєте в ігри, поділіться інформацією про те, який підхід Ви обираєте для вирішення існуючої проблеми – поясніть, як Ви ділите одну проблему на декілька менших, як корисно приділяти час на планування перед тим, як діяти, та як Ви обмірковуєте шляхи вирішення проблемних ситуацій. Такі розмови сформують у Ваших дітей розуміння їх власного способу мислення, що зможе принести їм більший успіх у подальшому вирішенні проблемних ситуацій у реальному житті.
ІГРИ, ЯКІ ПРОПОНУЮТЬ ПРАКТИКУ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ: Інтерлок , Коридор .
Для старших дітей: Монополія , Колонізатори , Шахи .

4. Вечори сімейних ігор – це час зміцнення сімейних стосунків.

Незалежно від того, в які саме ігри Ви граєте, той факт, що цей час Ви проводите, спілкуючись зі своїми дітьми, допоможе зробити позитивний внесок у їхній розвиток. Численні дослідження показали, що діти з сімей, де спілкування підтримується завдяки частому проводженню часу разом, наприклад, під час вечірніх ігор та сімейних обідів, більш розвинені та зокрема мають:

  • великий словниковий запас, починаючи із двох років;
  • вищі бали за читання у початковій школі;
  • більше мотивації у школі;
  • кращі стосунки з однолітками;
  • більш позитивне сприйняття стосунків батьки-діти;
  • краще емоційне здоров’я та задоволення життям.

ІГРИ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ ПОКРАЩИТИ СТОСУНКИ: будь-які ігри, під час яких Ви спілкуєтесь з дітьми.

5. Ігри – це весело!

Звичайно, це інший тип веселощів порівняно з тим, до чого Ви звикли під час свого безтурботного, студентського життя без дітей, і це, безумовно, відрізняється від того, що Ваші діти називатимуть розвагами за декілька років. Але зараз, поки ще всі члени сім’ї проводять багато часу вдома, отримуйте від цього максимум задоволення – створюйте дивовижні спогади!
ГРА, СИМВОЛОМ ЯКОЇ Є ДОСВІД БАТЬКІВСТВА: Гра в Життя .

Тепер, коли Ви цілком натхненні, щоб повернути до свого будинку вечори сімейних ігор, в яку гру Ви плануєте пограти разом?

Статтю перекладала:
Юлія Ковальчук
Редактор:
Вікторія Кузнєцова
Джерело інформації:
https://www.pbs.org/parents/expert-tips-advice/2015/07/bringing-back-family-game-night/