Обрати сторінку

ОНЛАЙН-КУРСИ

мобілізація ресурсів громади

Цей курс покликаний надати учасникам необхідні навички та знання, які допоможуть їм стати успішними керівниками та лідерами у сфері соціальних послуг. Після завершення курсу ви будете володіти ефективними методами управління внутрішніми процесами в громаді, організації та її співробітниками, зможете ефективно використовувати наявні ресурси та розробляти стратегії для вирішення соціальних проблем у вашій громаді.

ВПЕВНЕНИЙ СТАРТ: РОБОТА В ЦЕНТРАХ З СІМʼЯМИ З ДІТЬМИ

Підтримка сімей, що виховують дітей віком до 3 (6) років – це пряма профілактика потрапляння дітей в інтернатні заклади. Саме на це направлена програма “Впевнений старт”, що вже більше 17 років реалізується в Європі та довела свою ефективність в роботі із підтримки сімей, що виховують маленьких дітей. ​​​Мета курсу – сформувати та розвинути професійні компетентності фахівців, які надають підтримку дітям віком від 0 до 3 років, що живуть в сім’ях груп ризику або сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, підвищення батьківського потенціалу, налагодження міждисциплінарної взаємодії між суб’єктами в громаді для забезпечення найкращих інтересів кожної дитини.

Від ризику до стійкості: робота з сім’ями, які переживають кризу

Безпека, благополуччя та стабільність для дитини є першочергово важливими. Тому фахівців з роботі з дітьми і сім’ями важливо навчити  визначати сім’ї, в яких діти наражаються на ризик заподіяння їм шкоди чи травми внаслідок дій чи бездіяльності з боку їхніх батьків чи опікунів. Цей курс формує розуміння причин, виникнення кризи в сім’ї, різниці між кризою і складними життєвими обставинами та допомагає визначити можливості підтримки сімей відповідно до їх потреб.

Травма, прив’язаність, дисципліна: ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування

Кожен, хто торкається до життя дитини, яка не мала батьківської любові, повинен розуміти її травматичний досвід та його вплив на розвиток дитини, формування її прив’язаності та поведінки. Цей курс створений для того, щоб сформувати та розвинути у фахівців сфери захисту прав дитини, прийомних батьків, служителів церков та волонтерів професійні компетентності, необхідні у роботі та взаємодії з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. 

Безпека і благополуччя дітей у громаді

Мета цього курсу – підвищення компетентності з розвитку спроможності громад, відповідальних за безпеку та благополуччя дітей, та з впровадження найкращих практик у роботі з сім’ями та дітьми шляхом розвитку якісних послуг для сімей і дітей через навчання концептуальним засадам забезпечення безпеки і благополуччя дітей у громаді через зміцнення їхніх первинних сімей, розвитку програм підтримки сімей, розвиток сімейних форм виховання дітей, які не можуть проживати у своїх біологічних сім’ях, впровадження практики підготовки дітей до самостійного життя, залучення дітей до участі у прийнятті рішень, які впливають на їхнє життя.

Запобігання сексуальному насильству та експлуатації (PSEA)

На тлі воєнного конфлікту в Україні становище дітей та захист їхніх прав особливо часто зазнає утисків. Завдання фахівців, які працюють у сфері захисту прав дитини, та всіх  відповідальних дорослих – запобігти жорстокому поводженню з дітьми, зокрема, сексуальному насильству та експлуатації. Але виявляти та  працювати з випадками сексуального насильства вкрай складно, особливо під час війни. Постає безліч питань: як виявити насильство? Які його ознаки? Що фіксувати, коли стало відомо про насильство? Як реагувати та до кого звертатись?
Відповіді на ці питання ти зможеш знайти в даному курсі.

Мінімальні стандарти захисту дітей у гуманітарній діяльності

Забезпечення захисту дітей в умовах гуманітарної кризи є пріоритетом для міжнародних та національних організацій. На тлі непередбачених криз, конфліктів та природних лих, які виникають, а також  у зв’язку з війною в Україні,  захист дітей є першочерговим завданням для цілого ряду фахівців. Знання мінімальних стандартів захисту дітей в гуманітарній діяльності дозволяє фахівцям ефективно застосовувати найкращі практики та методики для забезпечення безпеки, захисту та добробуту дітей, які стикаються з кризовими ситуаціями. Мета цього курсу – підвищення професійних компетентностей фахівців у галузі соціальної роботи, волонтерів, педагогів, які працюють з дітьми та сімʼями,  надання глибокого розуміння міжнародних стандартів та підходів до захисту дітей в умовах гуманітарних криз.