Обрати сторінку

Посилення спроможності організацій і спеціалістів, які надають соціальні послуги

та соціально-психологічна підтримка населення в умовах війни
МЕТА

Розвиток та посилення спроможності організацій та спеціалістів, які надають соціальні послуги населенню під час війни – шляхом розвитку професійних компетентностей та профілактики емоційного вигорання.

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ

Керівники, лідери соціальних організацій, волонтери; соціальні працівники, психологи, служителі християнських організацій, прийомні батьки; люди, на чиї життя вплинула війна.

ТРИВАЛІСТЬ

1 вересня 2022 року – 31 березня 2023 року

Активності проєкту

N

розвиток професійних компетентностей фахівців соціальної сфери для роботи з дітьми та сім’ями в умовах та після війни

N

розвиток компетентностей спеціалістів щодо запобігання професійного вигорання

N

проведення супервізій для спеціалістів організацій, які надають соціально-психологічну допомогу українцям, які постраждали від війни

N

проведення груп підтримки для усіх людей, які постраждали від війни, у тому числі – для психологів, соціальних працівників та інших спеціалістів допоміжних професій

N

надання психологічних консультацій для усіх, на чиї життя вплинула війна, для батьків, вагітних і породіль

N

реалізація інформаційної кампанії щодо просування проєкту, налагодження партнерств, залучення цільової аудиторії до навчання та інших активностей у рамках проєкту

Розвиток професійних компетентностей фахівців соціальної сфери для роботи з дітьми та сім’ями в умовах та після війни

В умовах війни фахівці соцільної сфери потребують розвитку особливих компетентностей для ефективної роботи з сім’ями з дітьми. Для цього ми проводимо вебінари для спеціалістів та батьків, а також навчання у рамках курсів, направлених на розвитку необхідних компетентностей. 

Для кого

фахівців соціальної роботи, соціальних працівників, психологів, керівників і спеціалістів благодійних, громадських та релігійних організацій, волонтерів, лідерів церков

Формат

5 навчальних онлайн-сесій (по 2 години кожна)

Розвиток компетентностей спеціалістів щодо запобігання професійного вигорання

Спеціалісти під час війни щодня працюють з сотнями запитами клієнтів, які здебільшого є складними. Оскільки і самі спеціалісти живуть під час війни, ризик вторинної травматизації зростає. Відтак виникає потреба профілактики емоційного та професійного вигорання, аби мати ресурси надавати якісні соціально-психологічні послуги населенню. 

З цією метою ми розробили навчальну програму “Профілактика емоційного вигорання у спеціалістів допоміжних професій під час війни”. 

У результаті навчання учасники:

N

уміють визначати ознаки емоційного вигорання і знають, як йому запобігти

N

знають, як розпізнати симптоми вторинного травматичного стресу

N

розуміють поняття “резилієнс” та володіють дієвими інструментами формування і розвитку власної резильєнтності

N

розуміють, що таке супервізія і інтервізія, їхню важливість як інструменту професійного розвитку та попередження емоційного вигорання

N

 розуміють, як працює груповий формат супервізії

хто проводить навчання

ОЛЬГА ЩЕРБАКОВА

експертка МГО “МЦРЛ”, коуч, консультантка в методі позитивної психотерапії

Відгуки учасників навчання

“Профілактика емоційного вигорання у спеціалістів допоміжних професій під час війни” – дуже потрібний курс для кожного. Особисто для себе взяв багато теоретичних знань. Починаючи від того, як розпізнати маркери емоційного вигорання на ранніх стадіях і закінчуючи практичними методиками, як не допустити вигорання. Багато інтерактиву і практичних завдань, не дивлячись на те, що заняття були виключно онлайн.

Дякую організаторам та викладачам за якісне і професійне навчання (навіть коли вимикали світло). Буду інтегрувати і впроваджувати отримані знання у громадській організації – задля того, щоб працівники і волонтери емоційно не вигоріли.

Павло Мельников

керівник Громадської Організації "Люди UA"

Проведення супервізій для спеціалістів організацій, які надають соціально-психологічну допомогу українцям, які постраждали від війни

Підвищуючи спроможність організацій та спеціалістів, ми розуміємо, як це впливає на якість послуг, які вони надають сім’ям з дітьми у громадах. Одним з інструментів для цього є супервізії.

v
Для кого

для усіх людей, чиї долі зачепила війна

Формат

онлайн-формат, на платформі ZOOM

ПРОВЕДЕННЯ ГРУП ПІДТРИМКИ ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ВІЙНИ

З початком повномаштабного вторгнення російських війск на території України, багато людей опинились у стані кризи. Втрата роботи, майна та звичного способу життя спричиняє негативний вплив на психоемоційний стан. Групи підтримки допомагають учасникам знайти людей, які переживають подібні події та зменшити наслідки травмуючих подій.

Що отримують учасники:

N

можливість висловитись у безпечному та дружньому середовищі

N

стабілізацію психоемоційного стану

N

підтримку для себе та інших

N

ресурс для роботи та виконання буденних справ

N

ресурси та способи задоволення своїх потреб та турботи про себе

N

 мотивацію для  проживання позитивних моментів та відчуттів навіть в ситуації війни

N

техніки саморегуляції

Відгуки учасників

Група підтримки з Oksana Melnichenko ー це моя улюблена група підтримки серед тих, які я відвідую. Це та група, яка надала мені ресурс в той період, коли я була вимушена покинути рідну домівку і мала мінімальний контакт з рідними. Після кожної групи підтримки я завжди натхненна, у піднесеному настрої і поспішаю виконувати домашнє завдання ー робити щось приємне для себе та підтримувати себе. Мені дуже імпонує пані Оксана як фасилітаторка. Я захоплювалася нею та її роботою як фахівчині ще до початку повномасштабної війни в Україні. Хочу відвідувати дану групу стільки, скільки це буде можливо, бо мені імпонує не лише фасилітаторка, але і учасники групи.

Альона Кривуляк

директорка департаменту Національних гарячих ліній та соціальної допомоги ГО “Ла Страда-Україна"

ПРОВЕДЕННЯ ГРУП ПІДТРИМКИ ПСИХОЛОГІВ, СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ТА ІНШИХ СПЕЦІАЛІСТІВ ДОПОМІЖНИХ ПРОФЕСІЙ

У час війни спеціалісти допоміжних професій працюють з великою кількістю запитів людей, відтак – навантаження для них зростає у рази. Це може призвести до виснаження ресурсів та зменшення рівня енергії у фахівців соціальної сфери, що зумовлено тим, що і самі спеціалісти знаходяться у кризовій ситуації. Ризики вторинної травматизації при роботі з клієнтами, які пережили травмуючі події під час війни, дуже високий.

Що отримують учасники:

N

можливість висловитися та бути почутим у колі колег

N

відреагування учасниками станів, які виникають внаслідок роботи з постраждалими від війни

N

обмін досвідом з іншими учасниками

N

ресурс для подальшої роботи з клієнтами

N

техніки самодопомоги та роботи з клієнтами

N

інтервізійну підтримку

v
Для кого

соціальні працівники, ФСР, надавачі соціальних послуг, психологи, волонтери з соціальної підтримки

Формат

Онлайн-формат, на платформі ZOOM

Відгуки учасників

Хочу залишити відгук про мій досвід як учасника групи підтримки для спеціалістів. Робота психологом залишає свої відбитки на емоційному стані. З одного боку, я почуваюся ліпше, коли допомагаю людям, але іноді хочеться відпочити та поговорити про своє буденне життя, отримати ресурси та підтримку від колег.

Тому кожного тижня я приходжу на групу та просто насолоджуюсь процесом, адже для мене цінно навіть просто бути там, в тій атмосфері. Мені подобається нестандартний погляд учасників щодо моїх життєвих ситуацій (коли вони дають зворотній зв’язок), подобається професіоналізм фасилітатора, доброзичливе ставлення учасників. Група у нас ввечері, тому після зустрічі я завжди з посмішкою йду готувати вечерю і відпочивати. Ідеальне завершення дня))

Окремий вид задоволення – гарна організація усіх заходів у МЦРЛ Україна, завжди попіклуються, нагадають, допоможуть з технічних питань. Група активна, гнучка, ми можемо самі задавати теми і формат зустрічі. Наприклад, нещодавно в мене був запит на розбір кейсу клієнта, ми влаштували таку собі інтервізію, проаналізували кейс, розширили мою рамку мислення, виявили мої контртрансфери, прописали план дій на наступні консультації. Буду приходити й надалі, бо воно того варте!

Андрій Ткаченко

психолог-консультант у методі позитивної психотерапії

v
Для кого

для жінок чоловіків-військових

Формат

онлайн-формат, на платформі ZOOM

ПРОВЕДЕННЯ ГРУП ПІДТРИМКИ ДЛЯ ЖІНОК, ЧИЇ ЧОЛОВІКИ ВОЮЮТЬ

У силу війни багато українських чоловіків відправились на війну. Їх сім’ї залишились наодинці з численними труднощами, які спричинила війна.  Деякі жінки виїхали за кордон, а деякі залишилися в Україні, але кожна відчуває постійні переживання  про чоловіка, дітей і майбутнє. Групи підтримки дають жінкам можливість поговорити про свої страхи та відчути, що вони не самотні. Дана група є закритою, з постійним списком учасниць та без можливості долучення нових людей.  Тема переживання розлуки для жінок є достатньо інтимною, тому такий формат дає можливість створити більш приватну атмосферу та довірливе коло спілкування

Що отримують учасниці:

N

​коло спілкування з жінками, які переживають схожий досвід

N

підтримку від двох фасилітаторок

N

способи, які допоможуть знизити постійну тривожність за чоловіка

N

розуміння, як зберегти стосунки в кризових обставинах та на відстані 

N

сили та ресурс для продовження буденного життя, поки чоловік знаходиться на війні

N

шляхи, як підтримати чоловіка на війні

Відгуки учасників

Якщо говорити відверто, то прийняти рішення про участь у групі підтримки мені було дуже важко. Чому? Було важко показати всі свої емоції, переживання своїм колегам. Згадую нашу першу зустріч: мої сльози, які починали литись разом зі словами. Мені здавалось, що такий мій стан буде і під час наступних зустрічей. Але пані Вікторія, наша фасилітаторка, запевнила, що проявлення емоцій, у тому числі і злість на себе за слабкість – це початок шляху до включення власного ресурсу для підтримки.

Участь у групі підтримки допомогла мені знайти себе в цей важкий час, зрозуміти, що власний ресурс у кожного свій, але і підтримка від інших може дуже допомогти. Дякую МЦРЛ за такий цінний для мене досвід, як група підтримки!

Наталія Варцабюк

заступниця директора Харківського обласного центру соціальних служб

ПРОВЕДЕННЯ ГРУП ПІДТРИМКИ ДЛЯ ЖІНОК, ЧИЇ РІДНІ У ПОЛОНІ АБО ЇХ ВВАЖАЮТЬ ЗНИКЛИМИ БЕЗВІСТИ

У час війни спеціалісти допоміжних професій працюють з великою кількістю запитів людей, відтак – навантаження для них зростає у рази. Це може призвести до виснаження ресурсів та зменшення рівня енергії у фахівців соціальної сфери, що зумовлено тим, що і самі спеціалісти знаходяться у кризовій ситуації. Ризики вторинної травматизації при роботі з клієнтами, які пережили травмуючі події під час війни, дуже високий.

Що отримують учасниці:

N

можливість висловитися та бути почутим у колі колег

N

відреагування учасниками станів, які виникають внаслідок роботи з постраждалими від війни

N

обмін досвідом з іншими учасниками

N

ресурс для подальшої роботи з клієнтами

N

техніки самодопомоги та роботи з клієнтами

N

інтервізійну підтримку

v
Для кого

для жінок, чиї рідні у полоні або їх вважають зниклими безвісти

Формат

Онлайн-формат, на платформі ZOOM

Відгуки учасників

Я з Маріуполя, виїхати з міста змогла лише в травні, тому відчула всі жахи звільнення на собі. Потім з’ясувалось, що чоловік потрапив у полон. Я почала шукати, стукати у всі двері, надсилати запити, відвідувати мітинги, видивлюватись в рашистських групах обличчя або прізвище чоловіка – і це все жахливо вплинуло на моє самопочуття. Я вважала, що я сильна, що я все можу, але одного разу я зрозуміла, що в мене немає сил. Я рада, що маю змогу долучитись до груп підтримки, отримувати досвід подолання цих проблем від інших жінок. Мені не вистачає спілкування саме з людьми, які стикнулись з такою ж ситуацією. На своєму досвіді можу сказати, що особиста робота з психологом – це чудово, але в групі кожен учасник розповідає свій власний досвід, і це може зачепити такі речі, над якими навіть не замислювався.

До того ж це спілкування з людьми зі схожою історією – це своєрідне споріднення і підтримка. Відвідування групи надає сил, коли здається, що вже сил ні на що немає!

Постійна учасниця

груп підтримки для жінок, чиї близькі у полоні або вважаються безвісти зниклими

КОНСУЛЬТАЦІЇ ПСИХОЛОГА ДЛЯ ВСІХ,ХТО ПОТРЕБУЄ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ПІДТРИМКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

З початком війни велика кількість населення України опинилася в ситуації переживання травмуючих подій: розлука, втрата близьких, житла, майна, роботи, відсутність фінансів для утримання себе і дітей та втрата контролю над власним життям. Страх, відчай, апатія, тривога, втрата сенсу, панічні атаки —  такі наслідки переживає зараз значна кількість людей. Консультація з психологом допоможе урівноважити психоемоційний стан та знайти внутрішній ресурс та інструменти самодопомоги.

ХТО МОЖЕ ЗВЕРНУТИСЯ

люди, на чиї життя вплинула війна

внутрішньо переміщені особи та біженці

діти

батьки дітей різного віку

вагітні жінки та породіллі

За психологічною консультацією можуть звернутися клієнти, які:

N

спостерігають порушення сну та розлади харчової поведінки

N

переживають такі стани – як страх, тривожність, апатія, підвищена збудливість або навпаки, ступор та заціпеніння

N

бояться народжувати в умовах війни

N

страждають від постійних панічних атак, здригаються під час голосних звуків

N

мають постійні нав’язливі думки, повторюване відворювання травмуючої події, нічні жахи

N

мають проблеми з адаптацією у нових умовах

N

спостерігають у дитини підвищену збудливість, перепади настрою, агресивність

N

мають складнощі у стосунках з дитиною

Що отримають клієнти у результаті?

7

нормалізацію сну та харчування

7

дослідження свого стану та вихід на розуміння своєї реакції

7

інструменти самодопомоги при переживанні стресу

7

допомогу та інформацію щодо пологів та догляду за немовлям в умовах війни

7

допомогу з налаштуванням грудного вигодовування

7

підтримку свого психоемоційного стану

7

розуміння, як говорити з дітьми про війну відповідно до їх віку

7

розуміння, як повернутися до дисципліни дитини та звичайного режиму дня

7

шляхи підтримки та зміцнення стосунків з дитиною

7

повернення контролю над вихованням дитини

УСІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПРОХОДЯТЬ В ОНЛАЙН-ФОРМАТІ