Обрати сторінку

Посилення спроможності організацій і спеціалістів, які надають соціальні послуги та соціально-психологічна підтримка населення в умовах війни

МЕТА

Розвиток та посилення спроможності організацій та спеціалістів, які надають соціальні послуги населенню під час війни – шляхом розвитку професійних компетентностей та профілактики вигорання.

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ

Керівники, лідери соціальних організацій, волонтери; соціальні працівники, психологи, прийомні батьки; люди, на чиї життя вплинула війна.

ТРИВАЛІСТЬ

1 вересня 2022 року – 31 грудня 2023 року.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

спеціалістів пройшли наше навчання та розвинули компетентності у роботі з сім’ями з дітьми під час війни

фахівців пройшли навчання з профілактики вигорання, володіють інструментами підтримки стійкості та професійної ефективності

спеціалістів пройшли супервізії та сприяли підвищенню своєї професійної ефективності

людей отримують кращі соціальні послуги від спеціалістів, які пройшли наші супервізії

груп підтримки проведено для спеціалістів підтримуючих професій та внутрішньо переміщених осіб і біженців

спеціалістів та людей, які постраждали від війни, відвідали групи підтримки та розвинули власну життєстійкість

людей отримали психологічну підтримку та знайшли шляхи виходу з кризи

батьків та спеціалістів підвищили обізнаність з питань підтримки себе та дітей під час війни та дізнались про наші заходи за допомогою інфокампанії у рамках проєкту

Активності проєкту

N

розвиток професійних компетентностей фахівців соціальної сфери для роботи з дітьми та сім’ями в умовах та після війни

N

розвиток компетентностей спеціалістів щодо запобігання вигорання

N

проведення супервізій для спеціалістів організацій, які надають соціально-психологічну допомогу українцям, які постраждали від війни

N

проведення груп підтримки для різних цільових аудиторій: усіх людей, хто постраждав від війни та спеціалістів (соціальних працівників, психологів, волонтерів та інших)

N

надання психологічних консультацій для усіх, на чиї життя вплинула війна, для батьків, вагітних і породіль

N

реалізація інформаційної кампанії 

Розвиток професійних компетентностей фахівців соціальної сфери для роботи з дітьми та сім’ями в умовах та після війни

В умовах війни фахівці соціальної сфери потребують розвитку особливих компетентностей для ефективної роботи з сім’ями з дітьми. Для цього ми проводимо вебінари для спеціалістів та батьків, а також навчання у рамках курсів, направлених на розвитку необхідних компетентностей, а саме:

N

робота з людьми, які пережили травму, мінімізуючи наслідки психотравмуючої події

N

усвідомлення джерела резильєнтності, власної життєстійкості та її розвиток

N

робота з втратою і надання підтримки сімʼям і дітям, члени яких загинули

N

кризова комунікація з сім’єю, робота зі стресом

N

підтримка сімʼї під час війни

Для кого

фахівців соціальної роботи, соціальних працівників, психологів, керівників і спеціалістів благодійних, громадських та релігійних організацій, волонтерів, лідерів церков

Формат

5 навчальних онлайн-сесій (по 2 години кожна)

Розвиток компетентностей спеціалістів щодо запобігання вигорання

Спеціалісти під час війни щодня працюють з сотнями запитами клієнтів, які здебільшого є складними. Оскільки і самі спеціалісти живуть під час війни, ризик вторинної травматизації зростає. Відтак виникає потреба профілактики вигорання, аби мати ресурси надавати якісні соціально-психологічні послуги населенню.

З цією метою ми розробили навчальну програму “Профілактика вигорання у спеціалістів допоміжних професій під час війни”.

У результаті навчання учасники:

N

уміють визначати ознаки вигорання і знають, як йому запобігти

N

знають, як розпізнати симптоми вторинного травматичного стресу

N

розуміють поняття “резилієнс” та володіють дієвими інструментами формування і розвитку власної резильєнтності

N

розуміють, що таке супервізія і інтервізія, їхню важливість як інструменту професійного розвитку та попередження вигорання

N

 розуміють, як працює груповий формат супервізії

Проведення супервізій для спеціалістів організацій, які надають соціально-психологічну допомогу українцям, які постраждали від війни

Ми проводимо супервізії для фахівців з соціальної роботи, аби вони мали ресурси проводовжувати надавати якісні соціально-психологічні послуги сім’ям з дітьми, українцям, які постраждали від війни. Підтримуючи спеціалістів – ми розвиваємо спроможність організацій.

Ми проводимо супервізії у різних форматах:

N

групові супервізії на замовлення організацій

N

індивідуальні супервізії для спеціалістів на замовлення організацій

N

тематичні супервізовані групи (для спеціалістів, які працюють з внутрішньо переміщеними особами, з фахівцями, які працюють з військовослужбовцями)

ГРУПИ ПІДТРИМКИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТІВ ТА УСІХ ЛЮДЕЙ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ВІЙНИ

Для спеціалістів, які працюють з постраждалими від війни 

група завершена

У час війни спеціалісти допоміжних професій працюють з великою кількістю запитів людей, відтак – навантаження для них зростає у рази. Це може призвести до виснаження ресурсів та зменшення рівня енергії у фахівців соціальної сфери, що зумовлено тим, що і самі спеціалісти знаходяться у кризовій ситуації. Ризики вторинної травматизації при роботі з клієнтами, які пережили травмуючі події під час війни, дуже високий.

Для усіх, хто постраждав від війни

група відкрита

З початком повномаштабного вторгнення російських війск на території України, багато людей опинились у стані кризи. Втрата роботи, майна та звичного способу життя спричиняє негативний вплив на психоемоційний стан. Групи підтримки допомагають учасникам знайти людей, які переживають подібні події та зменшити наслідки травмуючих подій.

Для жінок, чиї чоловіки на війні

група відкрита

У силу війни багато українських чоловіків відправились на війну. Їх сім’ї залишились наодинці з численними труднощами, які спричинила війна. Деякі жінки виїхали за кордон, а деякі залишилися в Україні, але кожна відчуває постійні переживання про чоловіка, дітей і майбутнє. Групи підтримки дають жінкам можливість поговорити про свої страхи та відчути, що вони не самотні. Перші 4 зустрічі є відкритими, далі група має закритий формат, з постійним списком учасниць та без можливості долучення нових людей. Тема переживання розлуки для жінок є достатньо інтимною, тому такий формат дає можливість створити більш приватну атмосферу та довірливе коло спілкування.

Для жінок, чиї рідні у полоні або їх вважають зниклими безвісти

група відкрита

Жінки, дівчата, матері, чекаючи своїх рідних з полону, часто можуть перебувати у стані відчаю та спустошеності, день за днем іти дорогою невизначеності та очікувань. Можливість долучитися до безпечного простору, де кожна з жінок може відкритися, поділитися своїм досвідом, як йти цим шляхом – допомагає підтримати одна одну та віднайти ресурс жити життя далі.

ЩО ДАЮТЬ ГРУПИ ПІДТРИМКИ?

w

техніки самодопомоги та роботи з клієнтами

w

стабілізацію психоемоційного стану

w

ресурси та способи задоволення своїх потреб та турботи про себе

w

сили та ресурс для продовження буденного життя, поки чоловік знаходиться на війні

w

обмін досвідом з іншими учасниками

КОНСУЛЬТАЦІЇ ПСИХОЛОГА ДЛЯ УСІХ, ХТО ПОТРЕБУЄ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА ПІДТРИМКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

З початком війни велика кількість населення України опинилася в ситуації переживання травмуючих подій: розлука, втрата близьких, житла, майна, роботи, відсутність фінансів для утримання себе і дітей та втрата контролю над власним життям. Страх, відчай, апатія, тривога, втрата сенсу, панічні атаки —  такі наслідки переживає зараз значна кількість людей. Консультація з психологом допоможе урівноважити психоемоційний стан та знайти внутрішній ресурс та інструменти самодопомоги.

ХТО МОЖЕ ЗВЕРНУТИСЯ?

люди, на чиї життя вплинула війна

внутрішньо переміщені особи та біженці

діти

батьки дітей різного віку

вагітні жінки та породіллі

Проведення інфокампанії

За допомогою сайту та соціальних мереж, розробленої інформаційної кампанії у рамках проєкту ми підвищуємо обізнаність спеціалістів та батьків з питань підтримки себе та дітей під час війни. А також – інформуємо про усі заходи у рамках проєкту, до яких вони можуть долучитися – до навчання, груп підтримки, супервізій, можливість отримати психологічні консультації.

Підписуйтесь на наші соціальні мережі та будьте у курсі актуальних подій та новин: