Тренери

 • Вікторія Мельниченко
 • Оксана Мельниченко
 • Олена Андрухович
 • Ольга Байдарова
 • Марина Кравченко
 • Вікторія Миколаєнко
 • Юлія Холодовська
 • Вікторія Ейдеміллер
 • Дар’я Лаврєнт’єва
 • Юлія Удовенко
 • Мар’яна Гевко
 • Вікторія Мельниченко

  Вікторія Мельниченко

  Життєве кредо:
  “Допомогти кожній дитині!”

  Сертифікований тренер МГО «Міжнародний центр розвитку і лідерства» (МЦРЛ): пройшла навчання у тренерів та експертів «Інституту соціальних послуг» («Institute for Human Services»), США (штат Огайо), Канада
  Координатор Дніпропетровської та Чернігівської областей в Альянсі «Україна без сиріт»
  Керівник проекту «Усиновити Україну» Міжнародного центру розвитку і лідерства (МЦРЛ)
  Психолог – консультант з питань вирішення проблем у вихованні дітей

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  Освіта

  Криворізький педагогічний університет, спеціальність – філолог російської мови, вчитель російської мови

  Досвід роботи у соціальній сфері

  З 2006 – по сьогодні є тренером МГО «Міжнародний центр розвитку і лідерства», керівник проекту «Усиновити Україну». П`ять років працювала психологом-консультантом з питань взаємовідносин в сім’ї. Чотири роки була залученим спеціалістом Криворізького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Має 11 років педагогічної діяльності.

  Досвід тренерської діяльності

  З 2006 року проводить тренінги для фахівців соціальної сфери, прийомних батьків, опікунів, усиновлювачів. Тренер фахівців з питань соціальної підтримки сімей з дітьми та роботи з молоддю, фахівців з питань розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт.

 • Оксана Мельниченко

  Оксана Мельниченко

  Життєве кредо:
  «Добра не буває забагато…»

  Пройшла навчання у тренерів та експертів «Інституту соціальних послуг» («InstituteforHumanServices»), США (штат Огайо), Канада. «Навчальні програми професійного зростання» Агентства США з міжнародного розвитку. Педагогіка травми. Польща. Травма війни. Україна, Ізраїль. Вивчала досвід соціальної роботи в Швеції, Італії, Молдові, Польщі.

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  Освіта

  Магістр в сфері освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова

  Досвід роботи у соціальній сфері

  17 років працює у соціальній сфері, займається управлінням персоналом, керує проектами, залучена до розробки законодавчих актів у сфері соціальної роботи. Наразі директором Києво-Святошинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Досвід тренерської діяльності

  З 2003 року проводить групи взаємопідтримки, займається проведенням  тренінгів для членів християнських громад, фахівців соціальної сфери з питань захисту прав дітей та суб’єктів соціальної роботи, спеціалістів, акушерів-гінекологів, які працюють в центрах «Мати і дитина разом» та їхніх клієнтів. Також проводить тренінги для прийомних батьків, батьків-вихователів, підлітків, молоді, молодих сімей.

  Автор власних тренінгових програм.

   

 • Олена Андрухович

  Олена Андрухович

  Життєве кредо:
  “Завжди є те, чого я не знаю і не вмію, і завжди є 24 години на добу, щоб дізнатися і навчитися”

  Сертифікований тренер МЦРЛ

  Пройшла навчання у тренерів та експертів «Інституту соціальних послуг» («InstituteforHumanServices»), США (штат Огайо), Канада.

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  «Лідерство та управління у громадських організаціях»;

  «Розвиток тренерської майстерності».

  Освіта

  Спеціаліст НПУ ім. М.П. Драгоманова за спеціальністю  вчитель історії, правознавства, методист виховної роботи

  Досвід роботи у соціальній сфері

  27 років працює в соціальній сфері, займалася створенням та супроводом сімейних форм виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, була керівником таких проектів: «Трансформація державної системи опіки над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування», «Школа тренерського розвитку».

  Наразі є радником з питань сімейних форм виховання у МБО БФ «СОС Дитячі Містечка Україна».

  Досвід тренерської діяльності

  З 2006 року проводить тренінги щодо захисту прав дитини, розробки послуг на рівні громад, сімейно-орієнтованого підходу, оцінці потреб дитини. Понад 8 років проводить тренінги для фахівців соціальної сфери. 3 роки займалася підготовкою кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі. 6 років займається підготовкою тренерів у сфері захисту прав дітей.

  Експерт з розробки тренінгового курсу «Оцінка потреб дитини та її сім’ї» та «Теорії та технології сучасної соціальної роботи».

 • Ольга Байдарова

  Ольга Байдарова

  Життєве кредо:
  «Кожен з нас – творець свого життя!»

  Сертифікований тренер МГО «Міжнародний центр розвитку і лідерства» (МЦРЛ): пройшла навчання у тренерів та експертів «Інституту соціальних послуг» («Institute for Human Services»), США (штат Огайо), Канада.

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  “Захист дитини: сімейно-орієнтований підхід”, Програма навчання волонтерів по роботі із сім’ями у складних життєвих обставинах, “Розвиток тренерської майстерності”; “Лідерство та управління у громадських організаціях”, “Основи соціальної роботи з сім’ями та дітьми” (модуль 2 “Жорстоке поводження з дітьми як основна причина вилучення дитини з сім’ї”), “Безпека і благополуччя дітей у громаді”, “Соціально-психологічна підтримка сімей з дітьми, які перебувають у СЖО”.

  Освіта

  Магістр Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «соціальна робота», кандидат психологічних наук.

  Досвід роботи у соціальній сфері

  Понад 8 років працює у сфері соціальної роботи з дітьми та молоддю, 7 років займається викладацькою діяльністю. З 2009 року займалася координацією проектів, таких як «Адвокація підлітків, які ведуть вуличний спосіб життя, та підлітків, схильних до девіантної поведінки», «Мобільна робота з молоддю в Україні», «Зелений футбол заради здоров’я дітей», «Практики змін».

  Досвід тренерської діяльності

  З 2007 проводить тренінги для фахівців соціальної сфери з питань соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування; наставництва як технології соціальної роботи; роботи з дітьми, які постраждали від насильства; для студентів, які здобувають фах соціального працівника, соціального педагога, психолога; для спеціалістів-практиків у сфері соціальної роботи з дітьми та сім’ями, керівників відповідних сервісних організацій та служб. Є автором власних тренінгових програм.

 • Марина Кравченко

  Марина Кравченко

  Життєве кредо:
  «Життя — ДИВОВИЖНЕ!!!!»

  Тренерка, консультантка, мережева терапевтка, фасилітаторка з 12-річним досвідом роботи у соціальній сфері з фокусом на виявлення потреб сім’ї та дитини, подолання психологічних травм, емоційних та поведінкових розладів через практику ненасильницького спілкування.

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  “Розвиток тренерської майстерності” (модуль 4: Проведення групової роботи з дітьми та підлітками);
  “Безпека і благополуччя дітей у громаді”.

  Освіта

  Закінчила Слов’янський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти»

  Досвід роботи в соціальній сфері

  Має 10 років педагогічного стажу, з 2009 по 2015 вела клуб для підлітків «Як стати успішним» для вихованців дитячого будинку. У травні 2014  займалася організацією та проведенням курсу «Школа батьківства». Шість років працювала в Центрі соціальних служб для сімей, дітей та молоді, була фахівцем проекту ЄС «Соціальна інтеграція та примирення внутрішньо переміщених сімей та дітей у Київській областіЗаймається розробкою та адаптацією навчальних програм для сімей, соціальних педагогів та психологів.

  Досвід тренерської діяльності

  З 2006 року проводить тренінги для освітян, спеціалістів соціальної сфери, представників органів місцевого самоврядування, сімейних пар, батьків та пар, які очікують народження дитини. Також є тренером по роботі з дітьми, які пережили травму, стратегіям та технікам управління груповими процесами, підготовці патронатних вихователів.

 • Вікторія Миколаєнко

  Вікторія Миколаєнко

  «Життєве кредо»:
  Немає переможених людей, є ті, що здались. Але, іноді, потрібно здатись, щоб виграти.

  Залучений тренер МЦРЛ

  Пройшла програму підготовки тренерів «Розвиток тренерської майстерності» та «Розробка тренінгових програм», тренінг «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування»,  «Запобігання виникненню синдрому професійного вигорання»

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  Освіта

  Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», магістр соціальної роботи

  Досвід роботу у соціальній сфері

  Понад 6 років працювала з дітьми, які пережили психологічну травму, у соціально-реабілітаційному центрі для дітей. Працює з сім’ями СЖО та прийомними батьками.

  Досвід тренерської діяльності

  З 2008 року проводить тренінги за власними програмами. Понад 4-х років проводить тренінги для тренерів. З 2014 року проводить тренінги для фахівців соціальної сфери, прийомних батьків, опікунів, ДБСТ, усиновителів, працівників інтернатних закладів, зокрема для дітей з інвалідністю. Прийомна мати, виховує трьох дітей.

   

 • Юлія Холодовська

  Юлія Холодовська

  Прийомна мама, залучений тренер МЦРЛ

  Життєве кредо:
  «Роби,що можеш, з тим, що маєш, там, де ти є» (Теодор Рузвельт)

  Пройшла навчання за такими тренінговими програмами «Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування», «Розвиток тренерської майстерності», «Вторинний травматичний стрес: причини, наслідки та способи самодопомоги», «Побудова стосунків на основі довіри».

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  “Ключові аспекти допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування”;
  “Програма навчання волонтерів по роботі із сім’ями у складних життєвих обставинах”
  “Основи соціальної роботи з сім’ями та дітьми”;
  “Безпека і благополуччя дітей у громаді”

  Освіта

  Закінчила факультет фізвиховання Кіровоградського педагогічного інституту

  Досвід роботи у соціальній сфері

  8 років була волонтером в дитячих будинках, інтернатах, допомагала випускникам інтернатних закладів. Понад 6 років є прийомною мамою. Голова ГО “ВІДПОВІДАЛЬНЕ БАТЬКІВСТВО”, засновниця школи ВІДПОВІДАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА і організаторка групи взаємопідтримки прийомних батьків в м. Кропивницький.

  Досвід тренерської діяльності

  З 2014 року проводить тренінги для прийомних батьків, усиновлювачів, кандидатів у прийомні батьки, психологів, соціальних педагогів.

   

 • Вікторія Ейдеміллер

  Вікторія Ейдеміллер

  Життєве кредо:
  “Той, хто хоче – шукає можливості, хто не хоче – шукає виправдання”

  З 2012 року сертифікована тренерка Міжнародного центру розвитку та лідерства, пройшла навчання у тренерів та експертів «Інституту соціальних послуг» («Institute for Human Services») США (штат Огайо), Канади.
  З 2013 року сімейна медіаторка, навчалась в Інституті підвищення кваліфікації Академії адвокатури України та Центрі сімейної медіації “Метіда”. Членкиня Національної асоціації медіаторів України (2015 р.). Протягом останніх 4-ох років здійснюю тренерську діяльність з навчання медіації в рамках Школи медіації Академії адвокатури України, Українського центру медіації при KMBS та інших організацій.

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  Захист дитини: сімейно-орієнтований підхід;
  Розвиток тренерської майстерності;
  Лідерство та управління у громадських організаціях;
  Безпека і благополуччя дітей у громаді.

  Освіта

  Магістерка Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова за спеціальністю Управління навчальними закладами (2001-2006)

  Досвід роботи у соціальній сфері

  З 2007-2018 р. директорка, а з грудня 2018 року методистка Міського центру дитини (Служба у справах дітей та сім’ї КМДА).

  Досвід тренерської діяльності

  Тренерську діяльність у сфері захисту дітей розпочала у 2006 р., наразі проводить тренінги та супервізії для прийомних батьків (усиновителів, опікунів) та спеціалістів соціальної сфери.

  З 2009 р. рекомендована гештальт-терапевтка Московського гештальт-інституту. З 2013 р. груповий психотерапевтка Міжнародної школи групової психотерапії COIRAG Італія, Київський інститут сучасної психології та психотерапії.

 • Дар’я Лаврєнт’єва

  Дар’я Лаврєнт’єва

  Життєве кредо:
  “Всі люди різні і це – нормально. За будь-якою поведінкою лежить потреба, і про це потрібно пам’ятати як у роботі, так і в повсякденному житті”.

  З 2019 року сертифікована тренерка Міжнародного центру розвитку та лідерства.

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  “Соціально-психологічна підтримка сімей з дітьми, які перебувають у СЖО”.

  Тренерська підготовка

  Тренінг для тренерів “Розвиток тренерської майстерності” – МГО “МЦРЛ” (2019)
  Тренінг для тренерів “Методологія CARe. Розвиток послуг на рівні громад: підтримка відновлення та забезпечення інклюзії” – CARe Network, Університет прикладних наук Утрехту, Нідерланди (2017-2019)

  Освіта

  Магістерка соціальної роботи за спеціальністю “Соціальна реабілітація”, Київський національний університет імені Т.Шевченка.

  Досвід роботи у соціальній сфері

  З 2014 по 2017 координувала програму міжнародних молодіжних обмінів за програмою Erasmus+, де команди молоді з різних країн та соціальних прошарків працювали над знаходженням рішень актуальних соціальних проблем, розробкою соціальних проектів та створенням атмосфери інклюзії та толерантності. В 2016 проходила стажування в центрі ГО “Відчуй”, де займалась індивідуальною навчальною роботою з дітьми, що мають розлади слуху, а також працювала з їх батьками для побудови ефективного процесу навчання дітей.

  З кінця 2016 року почала працювати в МГО “МЦРЛ” у напрямку розвитку проектної діяльності організації. У 2018 координувала розробку методології Наставництва в сім’ї (Kidsave), протягом 2019 року була керівником проекту “Дитинство без насильства з боку” МЦРЛ, координувала розробку онлайн-курсу для лікарів та спеціалістів сфери захисту дітей з виявлення та реагування на випадки насильства над дітьми. Проводила сесії фасилітацій з організаційного розвитку для партнерських організацій.

  Досвід тренерської діяльності

  2019 – Тренінг “Соціально-психологічна підтримка сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах”, тема “Проектний менеджмент у соціальній сфері” (розробка та проведення модулю тренінгу)
  2019-2020 – Тренінг “Методологія CARe. Розвиток послуг на рівні громад: підтримка відновлення та забезпечення інклюзії” (Розробка та проведення тренінгу)

 • Юлія Удовенко

  Юлія Удовенко

  Життєве кредо:
  “Справа не в дорогах, які ми обираємо, а в тому, що в середині нас змушує обирати наші дороги» Вільям Сідні Портер (О. Генрі)

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  Освіта

  Магістр Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю соціальна педагогіка, кандидат психологічних наук

  Досвід роботи у соціальній сфері

  Чотири роки була доцентом кафедри психології. Університету  економіки та права “Крок”. З 2009 року заступник начальника відділу опіки, піклування, усиновлення та інших форм виховання (координатор діяльності Міського центру дитини та психологічної роботу Міського притулку для дітей та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей КМДА) Служби у справах дітей Київської міської державної адміністрації. Три роки була психологом Кризового центру соціальної допомоги дітям БО “Відкрите серце”, рік була провідним психологом Центра соціально-психологічної реабілітації дітей МБО “Служба порятунку дітей”, провідний психолог.

  Досвід тренерської діяльності

  З 2003 року проводить тренінги для підлітків, з 2008 року займається підготовкою потенційних усиновлювачів, опікунів-піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу; проведить щомісячні групові зустрічі для усиновлювачів. З 2009 року проведить курси підвищення кваліфікації, тренінги для спеціалістів служб у справах дітей, притулків для дітей та центрів соціально-психологічної реабілітації дітей щодо надання комплексної допомоги безпритульним та бездоглядним дітям, а також специфіки соціально-психологічної роботи по підготовці дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до розміщення в нові сім’ї. Автор власних тренінгових програм.

 • Мар’яна Гевко

  Мар’яна Гевко

  Життєве кредо:
  “Хочеш змін – роби крок”

  З 2019 року сертифікована тренерка Міжнародного центру розвитку та лідерства.

  Тренерка МЦРЛ з таких програм

  “Безпека і благополуччя дітей у громаді”.

  Освіта

  Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка. Психологія. Соціальна педагогіка

  Досвід роботи у соціальній сфері

  Працювала в Тернопільському міському центрі соціальних служб для сімї, дітей та молоді та Тернопільському обласному комунальному дитячому будинку для дітей шкільного віку

  Досвід тренерської діяльності

  Тренерську діяльність у сфері захисту дітей розпочала у 2014 році.