Обрати сторінку

20 – 27 квітня 2013 року на базі санаторію «Ай – Петрі» (м. Ялта) було проведено навчання спеціалістів служб у справах дітей Дніпропетровської області за 4-им та 5-им модулями тренінгової програми «Захист дитини: сімейно орієнтований підхід», а саме «Оцінка потреб дитини та її сім’ї» та «Розслідування як важливий етап оцінки безпеки та ризиків».

У тренінгу взяли участь 60 учасників, їх досвід роботи у соціальній сфері варіювався від кількох місяців до більше ніж 10 років. Всі учасники тренінгу з самого початку активно включились у роботу. У процесі навчання учасники дійшли висновку, що оцінка – це безперервний процес, що слугує основою для прийняття рішень у інтересах дитини. Фахівці визначили, що головне питання, яке має ставити соціальний працівник у ситуації проведення оцінки: чи у безпеці дитина?

Тренерами було відмічена відсутність переконання у спеціалістів, що вилучення з кровної сім’ї є єдиним способом забезпечення безпеки для дитини, яке раніше спостерігалося досить часто. Такі зміни у переконаннях фахівців свідчать про позитивну динаміку у розвитку соціальної роботи в Україні.

Практично усі спеціалісти відмітили, що даний тренінг був важливим для формування розуміння принципів сімейно орієнтованого підходу у процесі співпраці з сім’єю. Більшість фахівців відмітили цінність нового досвіду, здобутого на тренінгу, для розуміння мети, завдань та алгоритму здійснення оцінки потреб дитини та її сім’ї та проведення розслідування.

Варто зазначити, що багато фахівців під час тренінгу посилались на знання, отримані під час першої частини програми «Захист дитини: сімейно орієнтований підхід» та наголошували на важливості далі продовжувати навчання за наступними модулями.

МЦРЛ буде продовжувати діяльність направлену на підвищення професійної компетентності соціальних працівників Україні та впровадження найкращого досвіду у роботі з захисту дітей в Україні